Всеукраїнський хоровий конкурс “ЩЕДРИК ФЕСТ” присвячено пам’яті видатного українського композитора, хорового диригента, педагога, фольклориста і музично-громадського діяча – Миколи Дмитровича Леонтовича (1877 – 1921), і носить ім’я його невмирущого шедевру — геніальної обробки української народної пісні “Щедрик”, яка стала символом Різдва і Нового року у всьому світі.

Хоровий конкурс “ЩЕДРИК ФЕСТ” є частиною грандіозного міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та безпрецендентних гостролів Капели 18 країнам Європи та Америки (1919 – 1924 рр.), що увійшли в історію під назвою “культурна дипломатія ” Української Народної Республіки під патронатом Симона Петлюри.

Головними засновниками і організаторами конкурсу є Міська державна адміністрація м. Покровська Донецької області, Донецька обласна державна адміністрація, у співпраці з Хоровим товариством імені Миколи Леонтовича НВМС.

Головна мета Конкурсу — збереження і розвиток співочої культури в регіоні та Україні в цілому, зростання її значення у духовному житті суспільства, підвищення виконавського рівня хорових колективів.

Основне завдання — створення додаткового мистецького простору можливостей для хорових колективів і диригентів України, а також розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл хорового виконавства.

Проект спрямований на збереження здобутків українського хорового співу, зміцнення творчих і особистих зв’язків серед хормейстерів та молодих людей, що обрали своїм фахом хоровий спів, усвідомлення широким загалом хорового мистецтва, як корінного жанру української культури через відродження з небуття пластів української духовності.

Особливою місією конкурсу є братерська підтримка представниками різних регіонів України наших співвітчизників-мешканців Донеччини, частина територій якої є тимчасово окупованою.

 1. Організаційні засади участі у конкурсі

Всеукраїнський хоровий конкурс “ЩЕДРИК ФЕСТ” відбудеться у м.Покровськ Донецької області в період з 26 по 29 грудня 2018 року. Передуватиме Конкурсу відбірковий етап в період з 1 по 31 жовтня 2018 року.

Конкурс проводиться у два тури за такими номінаціями:

Мішані хори (за попереднім відбором Оргкомітету до участі у Конкурсі допускаються не більше 6 хорів. Кількість співаків хору скаладає від 24 до 32 осіб, без урахування диригента, концертмейстера та двох супроводжуючих осіб);

Однорідні хори (жіночі академічні хори та чоловічі академічні хори, за попереднім відбором Оргкомітету до участі у Конкурсі допускаються не більше 6 хорів. Кількість співаків хору від 24 до 32 осіб, без урахування диригента, концертмейстера та двох супроводжуючих осіб);

Дитячі хори (хорові колективи, вік співаків яких становить не менше повних 8 років та не більше повних 16 років, за попереднім відбором Оргкомітет до участі у Конкурсі допускаються не більше 6 хорів. Кількість співаків хору від 32 до 40 осіб, без урахування диригента, концертмейстера та трьох супроводжуючих осіб. Керівник дитячого хору зобов’язаний до початку конкурсних прослуховувань представити Оргкомітету списки учасників колективу і копії Свідоцтв про народження).

Кожен колектив-претендент на участь у Конкурсі зобов’язаний надіслати анкету-заявку та обов’язкові додатки до 31 жовтня 2018 року на електронну адресу Оргкомітету:  .

Анкета-заявка на участь у Конкурсі заповнюється в онлайн-режимі за посиланням: https://goo.gl/forms/8fJ5RTQwCqC19ghA3 .

Обов’язкові додатки до анкети-заявки (слід надіслати на електронну адресу Оргкомітету  ):

 1. відео-запис з концерту хору, що відбувся не раніше ніж за шість місяців до кінця відбіркового етапу Конкурсу (тобто в період з травня по жовтень 2018 року);
 2. стисла творча біографія хору (до 1 тис.знаків у форматі Word);
 3. стисла творча біографія керівника (до 1 тис.знаків у форматі Word);
 4. якісне кольорове фото колективу та керівника (розширення мінімум 300 dpi );

Колективи-претенденти на участь у Конкурсі, що не вчасно надіслали, або не повно, або не належним чином підготували анкету-заявку та обов’язкові додатки, не допускаються до  відбіркового етапу конкурсу. Результати відбіркового етапу будуть розміщені на офіційному сайті Конкурсу shchedrykfest.com.ua , а також надіслані на електронну адресу колективів-претендентів 10 листопада 2018 року.

Колективи, що за результатами відбіркового етапу будуть обраними для участі у Конкурсі, зобов’язані надіслати на електронну адресу Оргкомітету до 26 листопада 2018 року наступне:

 1. підтвердження готовності приймати участь у конкурсі та перебувати у м. Покровську з 26 по 29 грудня;
 2. конкурсну програму та партитуру (у електронному форматі);позаконкурсну вільну програму тривалістю 60 хвилин для виступу в рамках фестивалю “Наше Різдво на Донеччині”.

Програма Конкурсу

Конкурсні вимог для всіх номінацій (мішані, однорідні, дитячі хори):

Тур 1

Хорова, духовна музика (оригінальні твори українських та зарубіжних композиторів, не менше 50% –  українська музика). Обов’язковим для виконання є:

 1. Хоровий твір західно-європейського композитора XV-XVII ст. (окрім дитячих хорів);
 2. Хоровий твір українського композитора написаний у XXI ст.;
 3. Хоровий твір зарубіжного композитора написаний після 1950 р.;
 4. Оригінальний, духовний твір чи обробка української народної пісні Миколи Леонтовича (на вибір).

Тривалість виступу кожного колективу у Турі 1 складає 25 хвилин (влючно з оплесками, заходом і виходом зі сцени). Всі твори виконуються a cappella. Про зміну тональності твору диригент повинен повідомити Секретаря Журі до початку конкурсних прослуховувань.

Тур 2

Фольклор (художні авторські обробки українських народних пісень різних жанрів). Вітається представлення регіонального фольклору в художніх авторських аранжуваннях. Обов’язковим для виконання є:

 1. Колядки або щедрівки в обробці М. Леонтовича;
 2. Прем’єрне представлення колядки або щедрівки, написаної сучасним українським композитором, що представляє регіон хорового колективу.

Тривалість виступу кожного колективу у Турі 2 складає 20 хвилин (влючно з оплесками, заходом і виходом зі сцени). В Турі 2 допускається використання інструментального супроводу (рояль, народні інструменти, перкусія). Не менше половини творів повинні бути виконані a cappella. Про зміну тональності твору диригент повинен повідомити Секретаря Журі до початку конкурсних прослуховувань.

Кожен хор повинен мати у репертуарі твір “Щедрик” в обробці М. Леонтовича, а також позаконкурсну вільну програму тривалістю 60 хвилин для виступу в рамках фестивалю “Наше Різдво на Донеччині”.

Всі конкурсні прослуховування проводяться публічно. Журі залишає за собою право допускати до Туру 2 не всі колективи, що взяли участь у Турі 1.

Імена колективів-лауреатів у кожній номінації (без зазначення ступеня) будуть оголошені ввечері в день конкурсного прослуховування. Інформація про присвоєння ступенів лауреатів та Гран-прі конкурсу буде оприлюднена під час Гала-концерту 29 грудня 2018 року. Всі колективи-лауреати зобов’язані взяти участь у Гала-концерті.

Загальний календар конкурсу:

Відбірковий етап

Прийом анкет-заявок та обов’язкових додатків

З 1 по 31 жовтня 2018 року

Результати відбіркового етапу

10 литопада 2018 року

Перший конкурсний день

Номінація “Дитячі хори”

Тур 1

Тур 2

Оголошення лауреатів

26 грудня, перша половина дня

26 грудня, друга половина дня

26 грудня, вечір

Другий конкурсний день

Номінація “Однорідні хори”

Тур 1

Тур 2

Оголошення лауреатів

27 грудня, перша половина дня

27 грудня, друга половина дня

27 грудня, вечір

Третій конкурсний день

Номінація “Мішані хори”

Тур 1

Тур 2

Оголошення лауреатів

28 грудня, перша половина дня

28 грудня, друга половина дня

28 грудня, вечір

Гала-концерт

Оголошення переможців

Оголошення володаря Гран-Прі

29 грудня

Журі Конкурсу

Прослуховування та оцінювання хорових колективів на другому етапі Конкурсу здійснює Міжнародне Журі у складі провідних українських та іноземних хорових диригентів, музикознавців, музично-громадських діячів. Склад Журі затверджується Оргкомітетом Конкурсу і працює відповідно до цього Положення.
Оцінювання конкурсних виступів Журі здійснює за наступними критеріями: інтонація, інтерпритація твору, стильова точність, ансамбль, підбір репертуару, сценічна культура.
Рішення Журі є остаточним і не підлягає оскарженню. Журі може присудити спеціальні нагороди, засновниками яких можуть бути інші організації та інституції.
Організаційно-творче, фінансове забезпечення Конкурсу

Організаційно-творче (організація, підготовка, запрошення і робота з конкурсантами, проведення конкурсних відбіркових прослуховувань, рецензування конкурсних програм) та фінансове забезпечення здійснює Міська державна адміністрація м. Покровська Донецької області, Донецька обласна державна адміністрація, у співпраці (творчі питання) з Хоровим товариством ім. Миколи Леонтовича НВМС.

Оргкомітет забезпечує учасникам та супроводжуючим особам фінансову компенсацію на транспортні витрати, проживання та триразове харчування в дні проведення Конкурсу. Оргкомітет вітає добровільне бажання органів місцевої влади областей України та інших потенційних спонсорів частково покрити витрати, пов’язані з участю хорових колективів у Конкурсі.

Оргкомітет залишає за собою право на відео, аудіо та фото зйомки усіх заходів Конкурсу. Право використання цих матеріалів належить виключно Оргкомітету. Учасники не можуть відмовитися від відео, аудіо та фото зйомок в період Конкурсу.

Нагородження переможців Конкурсу
В кожній номінації Журі визначить кращі колективи, яким буде присвоєно звання та відповідна грошова винагорода.

У номінації “Мішані хори”:

“Лауреат І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 42 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 28 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 14 000 грн.

У номінації “Однорідні хори”:

“Лауреат І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 28 000грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 21 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 14 000 грн.

У номінації “Дитячі хори”:

“Лауреат І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 14 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 11 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія у розмірі 8 000 грн.

За підсумками трьох днів конкурсних прослуховувань Журі визначить колектив та присвоїть йому звання “Володар Гран-прі”, Диплом та грошову премію у розмірі 84 000 грн. а також можливість здійснити ювілейне концертне турне країнами Європи та Америки на честь 100-річчя світового туру Української Хорової Капели. Журі залишає за собою право не визначати цієї нагороди. Інші колективи нагороджуються Дипломами учасника Конкурсу.