“Щедрик Фест” – це наша історія.
Історія про те, як у далеких 1904-1908 рр. в пристанційному селищі Грішино (нині Покровськ) Микола Леонтович працював у залізничній школі, викладав музику та співи, створив перший в Україні робітничий хор працівників залізниці. І створив одну з редакцій “Щедрика”. Сьогодні в Покровську працює дитяча музична школа імені Миколи Леонтовича, відкрито скульптурну композицію на честь композитора, закладено камінь майбутнього музею “Щедрик”.

Історія про те, як батько Миколи Леонтовича – Дмитро Леонтович подарував сину різьблену дерев’яну сухарницю, зроблену власноруч. А на сухарниці зобразив маленьку ластівку – щедрика – символ пробудження і нового життя. Сьогодні сухарниця дбайливо зберігається у Покровському історичному музеї, а авторське зображення щедрика з точністю передано у емблемі хорового конкурсу “Щедрик Фест”.

Історія про те, як 100 років тому Українська Народна Республіка боролося за державну незалежність і міжнародне визнання, і з цією метою мобілізувала нову “культурну армію” – Українську Республіканську Капелу під керівництвом Олександра Кошиця. У 1919 – 1924 рр. Капела здійснила безпрецедентне світове турне – Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Англія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія, Польща, США, Канада, Мексика, Бразилія, Аргентина, Уругвай, Куба, Трінадід і Тобаго. Загалом близько 1000 концертів у 18 країнах світу. І щоразу Капела виконує “Щедрик”, здіймаючи гарячі овації багатотисячної аудиторії. Це був перший проект культурної дипломатії в історії модерної України. Сьогодні, 100 років потому, перед Україною знову постало питання збереження незалежності та міжнародного визнання. Тому, хор-переможець I Всеукраїнського хорового конкурсу “Щедрик Фест” стане сучасним провідником культурної дипломатії України і здійснить світове концертне турне за маршрутом Капели, як це було сто років тому.
Турне має на меті не тільки популяризацію історії «Щедрика», а і просування українських економічних інтересів за підтримки культурної дипломатії України. За участю промисловців і підприємців України розробляється презентаційна програма гастролей, яка передбачає просування українських торгових марок і товарів на світовому ринку, пошук міжнародних партнерів для залучення інвестицій до економіки України та відновлення інфраструктури, створення нових робочих потужностей для населення, яке проживає на Донбасі на контрольованих Україною територіях, а після встановлення миру – на території всієї Донеччини.

“Щедрик Фест” – це наша ідентичність.
До участі у конкурсі запрошуються хорові колективи з усіх куточків України. Це десятки колективів, сотні-тисячі співаків від малого до великого. Це найталановитіші українські диригенти. Високоповажне міжнародне журі. Українські та європейські хорові асоціації, державні установи, підприємці-меценати, представники медіа. Потужна команда оргкомітету. Широка глядацька аудиторія. Усіх цих людей “Щедрик Фест” збирає разом, аби через пісню сказати, що ми – українці – співоча нація, з багатою культурою, щедрою душею, відкритим серцем та прагненням жити в мирі.

“Щедрик Фест” – це наше майбутнє.
Без минулого не існує майбутнього. Бережне ставлення до нашої історії та створення знакових подій сьогодні прокладають дорогу нації в майбутнє. Колись і “Щедрик Фест” стане історією, а це означатиме, що ми змогли залишити дітям гідний приклад бережного ставлення та любові до України, рідної пісні, нашого “Щедрика”.