В історичному центрі Праги 10 травня відразу після традиційної зміни почесної варти відбувся флешмоб Української Республіканської Капели NOW КРЕДО. Колектив виконав всесвітньовідомий різдвяний гімн Carol of the Bells (або «Щедрик») композитора Миколи Леонтовича.
Подія розпочалася з виконання відомої мелодії маленьким хлопчиком-скрипалем. Далі до нього приєднався учасник капели, який підхопив пісню англійською мовою. Поступово до них приєдналися інші учасники вокальної групи та заспівали пісню вже українською.
«100 років тому Українська республіканська капела шляхом представлення українського мистецтва боролася за право здобути незалежність України. 100 років по тому ми є незалежною державою, і наш флешмоб є продовженням нашої дипломатичної та культурної місії», – прокоменував Богдан Пліш, художній керівник та диригент Української Республіканської Капели NOW КРЕДО.
Виконали «Щедрик» у Празі невипадково. 100 років тому на початку травня 1919 року цей твір уперше прозвучав у Європі саме в Празі зі сцени Національного театру у виконанні Української республіканської капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця.
Капела, так само як і нині, складалася із 82 співаків і презентувала тоді Європі мистецтво молодої УНР, яка проголосила про незалежність від більшовицької Росії. На Батьківщині капелу Кошиця називали «культурною армією», і надавали не меншого значення у виборюванні незалежності України, ніж регулярним військам.
Сучасне втілення капели, окрім флешмобу, матиме повноцінний концерт 11 травня у празькому палаці Жофін. Після цього Українська Республіканська Капела NOW КРЕДО продовжить гастрольний тур, який охопить 11 європейських країн і завершиться різдвяним виступом у Нью-Йорку в «Карнегі-холі».

(Джерело – Радіо Свобода
https://www.radiosvoboda.org/a/news-shchedryk-u-prazi/29933953.html)