З початку 2019 року розпочато третій етап масштабної програма “Через культурну дипломатію до економічної незалежності України” на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу “Щедрика” – створено Українську Республіканську Капелу “NOW Кредо”.

 

Нагадаємо, що в рамках попередніх двох етапів, з ініціативи Покровської міської ради та за підтримки Донецької обласної державної адміністрації, відбулася низка знакових культурних подій: всеукраїнський тур вуличної фотовиставки “Культурна дипломатія України: світовий тріумф “Щедрика”; відкриття скульптурної композиції на честь Миколи Леонтовича у м.Покровську (Донецька область); вступ Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича до Європейської хорової асоціації “Європа Кантат”; відбувся І Всеукраїнський хоровий конкурс “Щедрик Фест” в рамках якого: відкрито пам’ятний знак “Сухарниця Леонтовича” (точна копія різьбленої дерев’яної сухарниці з зображення ластівки, яку зробив власноруч батько Миколи Леонтовича – Дмитро Леонтович і подарував її сину. Оригінальне зображення ластівки стало логотипом та емблемою конкурсу, а зменшена копія пам’ятника стала трофеєм для володаря Гран- Прі конкурсу. Оригінал сухарниці зберігається у Покровському краєзнавчому музеї.); встановлено національний рекорд наймасовішого виконання “Щедрика” в місті Покровськ; проведено святковий хоровий флешмоб на Центральному залізничному вокзалі у м.Києві  на честь 100-річчя підписання Симоном Петлюрою наказа про створення УКР 24 січня 1919 року.

 

За перемогу у конкурсі “Щедрик Фест” змагалися понад 40 хорових колективів з усієї країни, 13 з яких зустрілися у фіналі, щоб поборотися за головний приз – можливість стати “культурним провідником” України у світі та здійснити концертне турне 11 країнами Європи та Америки у рамках проекту “Через культурну дипломатію до економічної незалежності України”. Переможцем та володарем Гран-Прі конкурсу “Щедрик Фест” став камерний хор “Кредо” з м.Києва. Головою міжнародного журі конкурсу був Народний артист України, головний режисер Національної опери України Анатолій Солов`яненко.

 

Під час церемонії нагородження, яка відбувалось в приміщенні промислового цеху провідного машинобудівного підприємства України “Енергомашспецсталь” (м.Краматорськ), художній керівник та диригент хору “Кредо” Богдан Пліш зробив несподівану пропозицію всім фіналістам конкурсу – для світового турне на честь 100-річчя культурної дипломатії України створити Українську Республіканську Капелу “NOW Кредо”, і запросити до її складу найкращих артистів усіх хорів-фіналістів. “Я пропоную керівникам колективів, які брали участь у фінальному етапі конкурсу, давайте разом подумаємо, як зробити гарний великий хор, який зможе представити світу не просто хор “Кредо”, або будь-який інший хор окремо, а зможе представити нашу державу Україну у світі, як це зробив Олександр Кошиць 100 років тому!” – промовив диригент зі сцени. 

З березня 2019 року новостворена Українська Республіканська Капела “NOW Кредо” розпочала підготовку концертної програми світового туру. До складу Капели увійшли артисти усіх хорів-фіналістів “Щедрик Фесту”: камерний хор “Кредо”, м. Київ (диригент Богдан Пліш), академічний хор імені В.Палкіна, м.Харків (диригент Андрій Сиротенко), Галицький академічний камерний хор, м.Львів (диригент Василь Яциняк), камерний хор “Софія”, м.Київ (диригент Олексій Шамрицький), академічний камерний хор імені Д.Бортнянського, м.Чернігів (диригент Іван Богданов).

 

Символічно, що до складу новоствореної капели увійшли 82 артисти. Саме стільки співаків налічувала Українська Республіканська Капела під орудою Олександра Кошиця у рік свого заснування (1919р.).

 Очолив Українську Республіканську Капелу “NOW Кредо” заслужений діяч мистецтв України, головний хормейстер Національної опери України, диригент та художній керівник камерного хору “Кредо” Богдан Пліш.

Перший концерт великого турне УРК країнами Європи та Америки відбудеться 11 травня 2019 року у місті Прага. Для концерту було обрано одне з найвідоміших історичних місць  в центрі Праги – палац “Жофін”. 

Поруч  з цим місцем (200 м) 11 травня 1919 року Олександр Кошиць розпочав світове турне (1919-1924 рр.) першим концертом у Національний Опері Праги. Звідси почався тріумф української пісні “Щедрик”, яка згодом стала всесвітньо відомим різдвяним гімном під назвою “Carol of the bells”.

Українська Республіканська Капела, Прага , 1919 рік

 

Українська Республіканська Капела NOW Кредо, Київ, 2019 рік
Олександр Кошиць
Богдан Пліш

СКЛАД УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ КАПЕЛИ NOW Кредо

Житомирська обл.
Дніпропетровська обл.
Росія, Смоленська область
Дніпропетровська обл.
Івано-Франківська обл.
Германія, м. Потсдам