16-18 листопада 2018 року делегація з України, яку представляли члени оргкомітету «Щедрик Фест» та голова Всеукраїнського хорового товариства імені М.Леонтовича, приймала участь у Генеральній Асамблеї Європейської Хорової Асоціації Європа Кантат та конференції ‘Sing outside the box’.

В історичному центрі Туреччини, місті Кападокія, представники України презентували європейській хорової спільноті українські проекти – Літню хорову академію, Всеукраїнський хоровий конкурс «Щедрик Фест» та майбутній світовий тур на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом О.Кошиця.

Нагадаємо, що можливість здійснити світовий тур з травня по грудень 2019 року отримає переможець конкурсу «Щедрик Фест», який відбудеться у грудні цього року в місті Покровськ Донецької області. Організаторами конкурсу є Покровська міська рада, Донецька обласна державна адміністрація, за підримки Тульчинської міської ради (Вінницька область). Тим часом, організаційний комітет конкурсу провів перемовини з головами та членами європейських хорових асоціацій з Австрії, Німеччини, Швейцарії, Бельгї та Франції щодо співпраці в організації світового туру кращого українського хору на найвищому рівні.

Під час Генеральної Асамблеї члени правління розглянули заявку та одностайно проголосували за приєднання Всеукраїнського хорового товаристива імені М.Леонтовича на чолі з Олександром Тарасенко до Європейської хорової асоціації Європа Кантат. Таке важливе та довгоочікуване рішення для всіх «хоровиків» України відкриває широкий простір можливостей для навчання, обміну досвідом, співпраці та участі у найпрестижніших музичних проектах Європи. За влучними висловом одного з членів Правління, «нарешті більше не буде кордону між хоровою Європою та співочою Україною».

Члени делегації висловлюють подяку за запрошення та підтримку в організації поїздки пану Габору Мочару, Президенту Європейської хорової асоціацї Європа Кантат (2012-2018), та пану Руслану Требушкіну, міському голові м. Покровськ Донецької області.