Відкриття скульптурної композиції на честь видатного українського композитора та хорового диригента Миколи Дмитровича Леонтовича відбулося у місті Покровськ, що на Донеччині, 26 серпня 2018 року.

У пристанційному містечку  Гришино (нині – Покровськ) Микола Леонтович прожив лише чотири роки (1904-1908 рр.), але назавжди залишив по собі добру пам’ять серед громади міста.  Він працював вчителем музики та співу у місцевій школі, в 1905 році організував хор робітників і саме в цей період  життя композитор підготував  другу редакцію музичної обробки різдвяної мелодії  «Щедрик», який прославив на весь світ не лише її композитора, а й українську народну пісню.

Ідея скульптурної композиції належить Петру Антипову. Для її виконання було також запрошено  скульпторів Миколу Бірючинського, Івана Гутиму, Сергія Лебедницького, скульптора-майстра по роботі з металом Олександра Сердюка та архітектора  Сергія Шапошникова. Вся робота від ідеї до її втілення була реалізована у тримісячний термін. Фінансування проекту забезпечила міська рада Покровська.

Урочисте відкриття скульптурної  пам’ятки відбулося  під чарівну музику композитора у виконанні духового оркестру Головного управління Національної поліції України в Київській області та дитячого хору «Щедрик»(м. Київ). Серед почесних гостей на відкритті були присутніми віце-президент Асоціації хорів Європи Габор Мочар (Угорщина), голова Всеукраїнського хорового співтовариства імені Миколи Леонтовича Олександр Тарасенко, радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька та інші.

За ініціативи Міської державної адміністрації м. Покровська Донецької області у співпраці та Хорового товариства  імені Миколи Леонтовича НВМС  з метою  вшанування пам’яті  видатного українського композитора, хорового диригента і музично-громадського діяча Миколи Дмитровича Леонтовича  та збереження і розвитку співочої культури в регіоні та Україні було прийнято рішення про проведення Всеукраїнського хорового конкурсу  “ЩЕДРИК ФЕСТ”, який відбудеться у місті Покровськ з 26 по 29 грудня 2018 року.