28 лютого у Торгово-промисловій палаті України відбулася прес-конференція за участю Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, присвячена реалізації масштабного проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України».

Зокрема Віце-прем’єр-міністр повідомила про підписання низки доручень, аби скоординувати зусилля міністерств та відомств для допомоги в реалізації заходів, передбачених проектом. Адже головною подією проекту в 2019 році стане світове турне в травні-грудні переможця фестивалю «Щедрик Фест» (що відбувся у місті Покровськ Донецької області) – камерного хору «Кредо». Тур приурочений до 100-річчя культурної дипломатії України та світового тріумфу української пісні «Щедрик».

 «На жаль, цього року нам не вдалося обрати виконавця чи виконавицю, який чи яка, окрім музики,  також несли би в серці Україну на Євробаченні. Думаю, цей проект гідно компенсує нашу відсутність на цьому пісенному конкурсі, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Ця ініціатива поєднує культуру і бізнес, минуле і майбутнє. Сьогодні потребуємо саме таких креативних, нестандартних рішень та підходів промоції України у світі. Підходів, які допоможуть поєднати культурні, економічні та політичні інтереси нашої держави». Віце-прем’єр-міністр наголосила на тому, що зараз максимально важливо повернути Україну на культурну і ментальну мапу Європи та світу, адже Росія продовжує ганебну політику присвоєння нашої історії та культури. «Особливо тішуся, що ідея цього проекту зародилася не в Києві, не  у державних кабінетах, а на місцевому рівні – в місті Покровськ Донецької області, де свого часу творив композитор Микола Леонтович. Упевнена, для багатьох не лише у світі, а і в Україні стане несподіванкою донецьке коріння всесвітньо відомого «Щедрика», – сказала вона.

У межах проекту заплановано низку інших заходів, зокрема, економічний Форум «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України». Він має відбутися 23 квітня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» і є одним з етапів реалізації масштабного і багатовекторного проекту, який розпочався восени 2018 року на Донбасі і покликаний популяризувати Україну у світі через культурну промоцію. На форумі буде здійснена оцінка потреби українського бізнесу в інвестиціях та нових ринках збуту, здатності до прийняття цих інвестицій та виходу на європейський рівень, інформування бізнес-співтовариства про можливості для розвитку, підготовці бізнесу до іноземного співробітництва і, як результат цих дій, – залучення інвестицій та грантів на розвиток українського бізнесу, відновлення та вдосконалення інфраструктури Донецької та Луганської областей, а також ініціювання питання щодо збільшення квот для українського експорту.

Відтворення туру Української республіканської капели під керівництвом Кирила Стеценка і Олександра Кошиця сто років тому розпочнуть навесні. Перший концерт запланований у травні в Празі. Турне має на меті не тільки популяризацію історії «Щедрика», а й просування українських економічних інтересів за підтримки культурної дипломатії України. Австрія, Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Португалія, Франція, Чехія, Швейцарія, Канада, США почують не тільки 82 найкращих голоси України, але й познайомляться з 82 провідними торговими марками України, які підтримають тур.

Камерний хор «Кредо – переможець всеукраїнського хорового конкурсу #ЩедрикФест на базі якого створюється Українська Республіканська Капела    КРЕДО

 

Одне українське підприємство бере на себе витрати на участь одного хориста у світовому турне країнами Європи та Америки у період з травня по грудень 2019 року.

фото – Іван Деркач