1 жовтня, у Міжнародний день музики, українська хорова спільнота отримала справжній творчій подарунок. Цього дня у заповіднику Софія Київська відбулася офіційна презентація Всеукраїнського хорового конкурсу «Щедрик фест», що пройде 26-29 грудня 2018 року у м.Покровську Донецької області. Проведення Конкурсу є частиною грандіозного міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича. Кульмінаційною точку проекту буде обрання хора-переможця, який стане сучасним провідником культурної дипломатії України і здійснить світове концертне турне за маршрутом Капели, як це було сто років тому. Проекти подібного масштабу у сфері хорового музичного мистецтва є рідкістю для України, а тому презентація «Щедрик Фесту» викликала захоплення та неабияку радість у гостей заходу – хормейстерів, композиторів, культурних та громадських діячів.

Головними засновниками і організаторами конкурсу “Щедрик Фест” є Донецька обласна державна адміністрація, міська державна адміністрація м. Покровська Донецької області, у співпраці з Хоровим товариством імені Миколи Леонтовича.

Приємною несподіванкою для гостей презентації стала звістка про надзвичайно сприятливі умови участі у конкурсі, фінансове забезпечення та високий організаційний рівень заходу. Відбірковий етап,  в якому обируть по 6 хорів в кожній номінації (дитячі, однорідні та мішані хори) для участі у конкурсі, триватиме з 1 по 31 жовтня. Уся детальна інформація щодо участі розміщена на офіційному сайті конкурсу. Засвідчити готовність провести хоровий конкурс європейського зразка приїхали заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Сергійович Стокоз, Покровський міський голова Руслан Валерійович Требушкінта керівник Донецького регіонального  відділення українського союзу промисловців та підприємців В’ячеслав Васильович Редько.З вітальним словом виступила радник Міністра культури, куратор програми «Український Схід» Анжеліка Рудницька,яка влучно зауважила, що відтепер культурним маркером міста Покровська на довгі роки стане «Щедрик», такий добре відомий у цілому світі. Ідеолог заходу Костянтин Петрович Воробйоврозповів про символіку емблеми конкурсу: «Все просто. Щедрик на емблемі – це точна копія ластівки, яку зобразив на дерев’яній різьбленій сухарниці батько, Дмитро Леонтович, і подарував її сину, Миколі Леонтовичу. Можна сказати, що емблему нам подарувала сама родина Леонтовичів».

На презентації також були присутні члени журі конкурсу – заслужений діяч мистецтв України, хоровий диригент Олександр Леонідович Тарасенкота народна артистка України, хоровий диригент Галина Луківна Горбатенко. До складу журі конкурсу також увійшли сучасний український композитор Ігор Володимирович Щербаков, Президент Естонської хорової асоціації Рауль Тальмарта член художньої ради Угорської хорової асоціації Бенс Шандор. Присутні члени журі запевнили майбутніх конкурсантів у абсолютній прозорості та неупердженості судівських балів, які будуть підраховуватися за сучасною європейською системою оцінювання.

Як стало відомо на презентації, проект з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця вже має перщі важливі для української хорової спільноти здобутки. Олександр Тарасенко з радістю повідомив про те, що Хорове товариство імені М. Леонтовича відновило активну співпрацю з Європейською хоровою асоціацією «Європа Кантат», і у листопаді цього року здобуде офіційне членство у цій організації. Надзвичайною новиною стало здобуття О. Тарасенком гранту на участь у Хоровій Конференціїта Генеральній Асамблеї цього року у м. Кападокія (Туреччина). На Конференцію, за підтримки організаторів «Щедрик Фест», вирушить делегація з України, яка представить майбутній конкурс світовій хоровій спільноті.

Наприкінці презентації гості та представники мас-медіа мали змогу задати свої питання. Одне з найперших питань стосувалося безпеки, а саме безпечної участі дитячих хорів у конкурсі, що пройде на території Донеччини. До слова запросили Тетяну Калиту, генерального директора «Міжнародного інституту культурної дипломатії», яка нещодавно особисто супроводжувала дитячий хор «Щедрик» на відкритті скульптурної композиції на счесть Миколи Леонтовича у м.Покровськ. «Жодних питань стосовно безпеки дітей під час подорожі в Покровськ взагалі не виникало» – прокоментувала Тетяна. Остаточну крапку в цьому питанні поклав заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Сергійович Стокоз, запевнивши, що «безпека учасників конкурсу стане його особистою відповідальністю».

 

Справжньою родзинкою презентації став виступ зразкового дитячого хору «Ластівка» під керівництвом Оксани Урсатій. Юні хористи виконували духовну музику та добре відомі твори у обробці Миколи Леонтовича. Символічним  та надзвичайно зворушливим стало виконання дитячим хором «Щедрика». Цього разу присутні гості – музиканти не втрималися і несподівано підхопили добре відому мелодію. Презентація конкурсу «Щедрик Фест», традиційно для хорової спільноти, завершилася виконання многоліття, що пролунало з вустімпровізованого об’єднаного хору всіх присутніх.